Ekoskolu Rīcības dienas

05.11.2018.

Ekoskolu Rīcības dienās "Zīļuks" aicināja atteikties no vienreizlietojamās plastmasas. Rīcības dienas ir plaša ikgadēja vides kampaņa Latvijā, kurā aicināta piedalīties ikviena Latvijas skola, lai kopīgiem spēkiem palīdzētu mainīt priekšstatus un paradumus veselākas vides vārdā. Šogad kampaņa notika no 29.oktobra līdz 4.novembrim un vienoja vairāk nekā 43 600 skolēnu un 5200 pedagogu.

Šogad Rīcības dienas bija veltītas Vides izglītības fondam un arī Eiropas Savienībā īpaši svarīgai tēmai – plastmasas piesārņojumam. Ievērojot, ka plastmasa ir arī būtisks Baltijas jūras piesārņojuma avots,  kampaņas kopējā tēma ir “NĒ vienreizlietojamai plastmasai!”. Vairāk nekā 150 skolu ieplānoja aktivitātes visas nedēļas garumā. Arī Daugavpils 26.pirmsskolas izglītības iestāde cītīgi gatavojās šim pasākumam.

Grupās bērni pagatavoja plakātus ar aicinājumu samazināt plastmasas lietošanu ikdienā, devās ar tiem ielās un aicināja garāmgājējus pievērst uzmanību šai nopietnajai tēmai, aicinot uz dialogu par to, kā viņi rīkojas un vai mainīs savus paradumus.

Otrā aktivitāte bija pārgājiens uz Stropu mežu, kur „Zīļuka” bērniem piebiedrojās Daugavpils 20.pirmsskolas izglītības iestādes audzēkņi, lai kopīgi izzinātu meža netīros noslēpumus un paveiktu zaļos darbus - izvietotu brīdinājuma zīmes „Nebūsim par cūkām, nepiesārņosim mežu!”.

Nākošā zaļo darbu ideja bija uzdevums pedagogiem savām rokām pagatavot didaktiskās spēles no iepakojuma kartona un caur spēlēm mācīt bērniem izmantot iepakojuma materiālus otrreiz un noderīgiem mērķiem. Rīcības dienu laikā bērni caur pasakām, rotaļām, videofilmām, risinot problēmsituācijas, pilnveidoja savas zināšanas par atkritumu šķirošanu un  vienreizējās plastmasas kaitīgo lomu pasaulē. Mēs domājam zaļi, darām zaļus darbus un aicinām arī citus pievienoties mums!

Foto ieskats šeit: Rīcības dienas 2018.pdf