Seminārs "Dabas vides estētikas izglītojošās iespējas"

25.februārī Daugavpils pilsētas 26.pirmsskolas izglītības iestādē notika seminārs skolotājiem „Dabas vides estētikas izglītojošās iespējas”, ko organizēja studija „Dabas vēstniecība”.  Semināra mērķis bija izzināt Bērna un Dabas saskarsmes procesa būtību, iepazīt dabas vides estētikas metodiskās iespējas, izpētīt dabas vides izziņas radošo raksturu un praksē apgūt „Krāsaino smilšu spēles”, veidojot darbiņus plaknē un telpā.

Dabas vides estētika -  izpaužas kā emocionālo un kognitīvo pieredzi organizējoša mācību sistēma, kura pamatojas Dabas vides estētisko vērtību aktualizācijā un īpašā metodikā.        

Daba ir pazīstama un viegli atpazīstama  vide ikvienam cilvēkam. Tā aizrauj bērnus, atraisa viņu zinātkāri un rada vēlmi darboties. Ilgu laiku atrodoties telpās, bērniem ir tieksme kļūt pārmēru aktīviem, satrauktiem vai tieši pretēji pārlieku miegainiem. Pētījumi apstiprina, ka Dabas estētikas klātbūtne mācību procesā  paver skolotājam jaunas iespējas dažādot mācību saturu un pirmsskolas iestādes ikdienas rutīnu, padarīt aizraujošākus audzināšanas pasākumus.  Bērniem, savukārt - izziņas procesi, radošā saskarsme ar Dabu, dod iespēju gūt jaunu emocionālu, zināšanu un komunikācijas pieredzi.